Szkolenie 17,18.09.2011 - Biegli Sądowi, Rzeczoznawcy, Instytut, biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, wycena maszyn

INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
ITM
INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
Przejdź do treści

Szkolenie 17,18.09.2011

Szkolenia > Wybrane relacje ze szkolen

W dniach 17 i 18 września 2011r. odbyło się szkolenie specjalistyczne dla rzeczoznawców samochodowych i biegłych sądowych z zakresu techniki motoryzacyjnej oraz osób, które przygotowują się do takiej pracy.

Program obejmował następujące tematy:


1.
Pojazdy zabytkowe i unikatowe oraz mające szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji – kryteria oceny, zasady opiniowania i metody wyceny.

Szczegółowo omówiono następujące zagadnienia:

Przepisy prawne dotyczące pojazdów zabytkowych i unikatowych. Kryteria oceny i kwalifikowania pojazdów jako zabytkowych i unikatowych oraz mających szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. Zasady i metody  wyceny takich pojazdów. Zasady opracowywania kart ewidencyjnych zabytków ruchomych techniki. Przykłady opinii wydawanych dla Konserwatorów Zabytków, Wydziałów Komunikacji i Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz wycen wartości.

2.
Badanie oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów.

Omówiono następujące zagadnienia:

Przepisy i normy. Sposoby znakowania pojazdów. Odstępstwa od norm fabrycznych. Oznakowania zastępcze. Metody badania oryginalności oznaczeń. Identyfikacja  podzespołów pojazdów. Identyfikacja na podstawie kluczy. Identyfikacja na podstawie informacji zakodowanych w układach elektronicznych.
Zasady opracowywania opinii w przypadku oznakowań skorodowanych oraz zniszczonych w wyniku wypadku lub naprawy (dla Wydziałów Komunikacji).


Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniach oraz autorskie materiały zawierające praktyczne kompendium wiedzy z omawianego zakresu.

Wzorem poprzednich szkolenie zorganizowano w pensjonacie Korona w miejscowości Rzeczka k/Wałbrzycha, atrakcyjnie położonym w malowniczych Górach Sowich.
Wykładowcami byli doświadczeni rzeczoznawcy i biegli sądowi. Dzięki temu zapewniono praktyczne podejście do omawianych zagadnień, uwzgędniając problemy na jakie napotykają biegli i rzeczoznawcy w swojej pracy.

W sobotni wieczór oraz w czasie przerw uczestnicy w kuluarach wymieniali doświadczenia i dyskutowali o napotykanych problemach.


Szkolenie to zorganizowano w ramach 18-to miesięcznego kursu specjalistycznego przygotowującego do samodzielnej pracy w charakterze rzeczoznawcy i biegłego sądowego.
Uczestnicy kursu jednocześnie odbywają staż asystencki w TRTMiRD SIMP.
                  


GALERIA ZDJĘCIOWA:


   Biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, rekonstrukcja wypadków, wycena szkody, wycena pojazdu, wycena maszyn i urzadzeń, ekspertyza techniczna, opinia bieglego rzeczoznawcy, itp.


2003 - 2021
Wróć do spisu treści